Cast Ajansların İşlevselliği

0 Comments

Cast Ajansların İşlevselliği

Cast ajans başvuru denildiğinde aklımıza ilk gelen şey, oyuncu ve yapımcıları buluşturan kuruluştur. Fakat cast ajanslar oyuncu ve yapımcıyı buluşturmanın dışında, mankenlik, figüranlık, fuar hostesliği ve reklamcılık gibi işleri meslek edinmek isteyen bireylerin kapısını çalabileceği kuruluşlardır.

Günümüzü düşündüğümüzde sayısız dizi ve filmlerin çekildiğini, oyuncu sayısının günden güne artış gösterdiğini ve her geçen gün hiç görmediğimiz yeni yüzlerin ekranlara ve beyaz perdeye taşındığını görmekteyiz. Teknoloji ve ekonomik etkenlerle ekranlar hiç boş kalmamaktadır. Bu sebeptendir ki, yapımcılar sürekli bir yarış halini almışlardır. İzlenme oranına göre, en çok izlenen konuları işleyenler de vardır, klasik tarzda belirli konular işleyenlerde . Hal böyleyken yapımcılar, birçok oyuncu arayışına girerler ve burada da devreye cast ajanslar girer.Diğer bir taraftan, tekstil sektörünün gelişmesi, ülkenin ekonomik ve sosyal açısından gelişmesi de moda sektörünün ilerlemesine ve birçok tarzda elbisenin sergilenmesinde de mankenlere ihtiyaç artmaktadır. Ayriyetten, tesettürün de artarak kendisine yeni bir moda oluşturması ve talebinin artması üzerine, tesettürlü bayanları da artık manken olarak görebilmekteyiz. Yetekli ve seyircilerin karşısında rahat hareket edebilecek, elbiseyi iyi bir şekilde taşıyabilecek mankenlerin bulunabilmesi için de manken ajansları cast ajansların kapısını çalar. Cast ajansların kapısını çalacak olan bir diğer kişiler de fuarlar ve lansmanlar için ürünlerini görücüye çıkaracak olan firmalardır. Fuar hostesliği, ürün tanıtımını yapmak isteyen firmaların bulunduğu alanda ürünü en iyi şekilde müşterilere tanıtacak kişidir.Boy, kilo, yaş, fizik gibi unsurlar fazlasıyla önem teşkil eder.Fuar hostesliği kısa süreliğine olabileceği gibi , bu işi devamlı olarak yapanlar da vardır. Cast ajans başvurular, fuar hostesliği yapmak isteyenleri de seçerek , fuar için fuar hostesine ihtiyaç duyan firmalarla buluştururlar.

Cast ajansların işlevselliğinden bahsederken, bahsetmeden geçilmemesi gereken başka bir işleri de reklam ajansları için reklam oyuncuları temin etmeleridir. Reklam oyuncuları, film oyuncularından farklı olmak durumundadır. Çünkü aynı fuar hosteslerinde olduğu gibi bir ürünün en iyi şekilde temsil edilmesi gerekmektedir.Cast ajanslar, reklam oyuncularını seçerken yaş,cinsiyet,boy,kilo gibi birçok fiziki unsurları dikkate alırlar. Çünkü temsil edecekleri ürününün üzerlerine yakışmasıyla ürün kendisini pazarlama imkanı bulacaktır. Söz gelimi, x reklamında ünlü, güzel ve ideal kilodaki bir mankenin sunduğu elbiseyi beğeniyor ve aynısından almak istiyoruz.Bu sebepten, ürünlerin izleyiciye beğendirilmesi için hem yetenekli hem de fiziki olarak gösterişli reklam oyuncuları seçilmelidir.

 

Related Posts