Prodüksiyon Şirketleri Oyuncu Adaylarına Nasıl Ulaşır?

0 Comments

Oyunculuk, neredeyse günümüzde her bireyin ekranlardan etkilenerek hayalini kurduğu bir meslek grubu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu meslek dalında yer almak ve faaliyet göstermek isteyen adayların sayısı her geçen gün artmaktadır. Ekranlarda izlediğimiz diziler ve filmler, oyunculuk sektörünü ciddi anlamda geliştirmektedir. Bu projelerde yer almak isteyen kişiler de cast ajansları adını verdiğimiz firmalara başvuru yaparak büyük bir adım atmaktadır. Söz konusu firmalar, adayların hayal ettiği sektöre katılım sağlamaları açısından son derece etkilidir. Günümüzde aktif bir şekilde hizmet veren cast ajansları sayesinde birçok kişinin hayallerini gerçekleştirdiğini söylemek mümkündür. Siz de oyunculuk sektörüne dahil olmak ve çeşitli projelerde yer alarak kariyer sahibi olmak istiyorsanız ajanslara başvuru yapabilirsiniz.

Son zamanlarda oyuncu adayları tarafından en çok merak edilen sorulardan bir tanesi de prodüksiyon şirketlerinin oyuncu adaylarına nasıl ulaştığı ile ilgilidir. Bu şirketler, oyuncu adayları ile cast ajansları aracılığıyla iletişime geçmektedir. Cast ajansları başvuruları incelemekte ve uygun gördüğü adayları fotoğraf çekimlerine çağırmaktadır. Fotoğraf çekimlerinde başarılı olan adaylar ise cast ajans kataloglarında yer almaktadır. Prodüksiyon şirketleri de cast ajanslarını kataloglarını incelemekte ve projeleri için uygun gördükleri adayları tespit etmektedir. Daha sonrasında ise bu adayları cast ajanslarına bildirmekte ve görüşme sağlamaktadır. Gerçekleştirilen deneme çekimlerinde de adaylar başarılı olursa oyunculuk sektörüne katılma şansı elde etmektedir. Yani prodüksiyon şirketlerinin oyuncu adaylarına ulaşma işlemi cast ajansları aracılığıyla gerçekleşmektedir. Eğer yetenekli olduğunuzu düşünüyorsanız ve prodüksiyon şirketlerinin sizinle iletişime geçerek çalışmasını istiyorsanız cast ajanslarına başvuru yapabilirsiniz. Cast ajans seçiminizi yaparken son derece hassas davranmalısınız. Güvenilir ve kaliteli firmalarla çalışmanız durumunda büyük bir fırsat elde edebileceğinizi kesinlikle aklınızdan çıkarmamalısınız.

Prodüksiyon şirketlerinin birlikte çalıştığı ve yoğun olarak tercih yaptığı cast ajanslarını tespit edebilir ve bu cast ajans firmalarına başvuru yaparak geleceğiniz adına büyük bir şans yakalayabilirsiniz. Doğru firmalarla çalışmanız durumunda kolay bir şekilde hayal ettiğiniz sektöre katılabilirsiniz. Güvenilir olmayan cast ajansları ile çalışmak sizi büyük bir hayal kırıklığına uğratacaktır.

 

Kaynak: http://www.castistanbulajans.net/oyunculuk-icin-basvuru/

Related Posts