Çocuklar Nasıl Manken Olur?

0 Comments

Birçok ebeveynin hayalleri arasında çocuğunun manken ve oyuncu olduğunu görebilmek vardır. Çocuk manken sayısının her geçen gün artmasında ailelerinin etkisi göz ardı edilemeyecek derecede fazladır. Bu istek ile doğru orantılı olarak ülkemizde çocuk mankenlik ajansları sayısı ve etkisi sürekli olarak artmakta ve etkili hale gelmektedir. Burada çocuk mankenlik cast ajansları ile irtibata geçerek başvuru yapan anne ve babalar ajansların yönlendirmeleri neticesinde çocuklarını mankenlik dünyası ile buluşturmuş olmaktadırlar.

Ailelerin en kıymetli varlıklarını teslim ettikleri çocuklarını cast ajanslarına resimleri ile beraber teslim ederler. Ajans çocuğun giyim, gözlük, oyuncak, bebek araç gereçleri ve takı gibi malzemelerin tanıtımını yapmasını isterler. Burada ajansların ve ailelerin en çok dikkat ettikleri şey çocukların psikolojisi ve eğitimlerinin aksamamalarıdır. Bu konuda ajans üzerine düşeni yapmakta provalarda önceliklerin çocukların eğitimleri olduğu bilinci ile davranmaktadırlar. Mankenlik başvurusu esnasında bunların ayrıntıları belirtilmektedir. Çocuk mankenlik başvurusunda bulunan bebek ve çocuklar yaşlarına göre kategorilere ayrılarak tercihte bulunulmaktadır.

yaş 1-8 yaş 8-14 yaş-14-18 yaş olarak başvurular ajanslar tarafından kabul edildikten sonra değerlendirilmeye alınmaktadır. Oyunculuk ve mankenlik hayatına küçük yaşta başlayan pek çok ünlü ilerleyen yaşlarına rağmen hala isimlerini başarı ile duyurmaya devam etmektedirler. Bu isimlerin başında da ekranlardan evlerimize giren “Havuç Kafa” diye bildiğimiz Furkan Kızılay’dır.  Çocuklar Durmasın dizisindeki Emre Karakteri olan Havuç Kafa ekranlarımıza bir çok proje ile misafir olmuştur. İlk dizi deneyimini 1999 yılında Ayrılsakta beraberiz dizisi ile yaşayan Furkan Kızılay, 2006 yılında da ilk beyaz perde ile buluşmuştur. Emret Komutanım Şah Mat filminde de rol almıştır. Furkan Kızılay sinema, reklam ve mankenlik de adını başarı ile duyurmakla kalmayıp 2009 yılında da ilk ses albümü olan Aşksın Sen’i çıkartarak başarı öyküsüne bir çizgi daha eklemiştir. Son albümü ise 2004 yılında Vura Vura isimli albümü ile hayranlarına sürpriz yapmıştır.

Katıldığı yarışma programı ile de sevenlerinin karşısına başka bir tarz proje ile çıkmıştır.

Aileler çocuklarının gelecek planlarını bu yönde değerlendirmek istiyorlarsa doğru bir ajans ile irtibata geçmeleri gerekmektedir.

Related Posts