Cast Ajanslarında Kozmetik Ürün Tanıtım Modelleri

0 Comments

Cast ajanslar kişileri seçerken uzun veya kısa, şişman veya zayıf, eğitimli veya eğitimsiz olma durumlarına bakmaksızın alım yapar. Bunun için kişilerin öncelikle internet üzerinden başvuru yapmak istedikleri ajansı bulup cast ajans başvuru formu doldurmaları gerekmektedir. Bu ajans başvuru formunu dolduran bireylerin genellikle akıllarına takılan ilk soru başvuru yaptım ne zaman değerlendirilir? Sorusudur. Bunun cevabı ajanstan ajansa değişiklik gösterebileceği gibi bir ila otuz gün içinde değişiklik gösterebilmektedir. Bununla birlikte ajansa kabul bilgilendirmesi alıp ajansa gidip kayıt yaptırmayan kişiler ajansın kayıtlı üyesi olarak anılmaz ve hiçbir projede yer alamazlar.

Kozmetik ürünleri tanıtmak için genellikle bayan modeller kullanılmakta olup, ürüne dikkat çekebilmek adına ya sade kıyafetler giydirilip ya da sadece cildinin göründüğü tanıtım videoları çekilir bunun sebebi kozmetik ürününün uygulandığı bayanın pürüzsüz ve sade bir görünüm vermesi ve bununla birlikte tüketici kitlesine ürünün başarılarının gösterilmesidir. Cast ajanslar bu gibi kozmetik ürün tanıtım modelleri seçmek için genellikle fotojenik bir simaya, belirgin yüz hatlarına sahip olup cildi dinç ve genç görünen modelleri tercih ederler. Bunun sebebi daha az maliyetle kozmetik ürün tanıtımının sağlanabileceği ve daha uygun projelerin ortaya konmasını sağlamaktır.

Genellikle bu gibi kişiler bayan model ajanslarından seçilmekte olup, seçilecek kişilerin sağlıklı ve fit bir vücuda bununla birlikte kırışıksız yüz hatlarına, çıkık elmacık kemiklerine ve gözaltlarında torba olmamasına dikkat etmesi gerekmektedir. Cast ajanslar bu gibi projelerde seçim yaparken kataloglarından en uygun kişileri müşterilere göstererek bu kişiler arasından seçim yapıldığı takdirde model ile proje sahibi müşteri arasındaki köprü görevini görüp, modelin hak ettiği ücret ve koşulları sağlamakla yükümlüdür. Herhangi bir sorun dâhilinde proje sahiplerinden ücretleri alamasalar dahi projeye katılan modeli zor durumda bırakmamak için yasal süreler dahilinde ödemeleri planlandırabilmelidir. Cast ajanslar bu sebeple yapılan sözleşmelerde belli bir oran üzerinden anlaşma sağlamakta olup genellikle yapılan proje anlaşmalarında ödenecek ücretin yüzde yirmisini almaktadırlar. Bu alınacak oran kişi ve ajansa göre değişiklik göstermektedir.

Kaynak:http://www.diziajans.com/basvuru-formunda-yer-alan-bolumler/

Related Posts