Cast Ajansları Beni Neden Aramıyor ?

0 Comments

Cast ajansları hayallerimize ulaşmamız için en büyük aracılardır. Oyuncu adaylarıyla film şirketleri arasında bir köprü kurar ve her iki tarafın da isteğine kavuşmasını sağlar. Kimimiz cast ajanslarından olumlu geri dönüşler alırken, kimimiz için bir geri dönüş olmuyor. Cast ajanslarından herhangi bir haber alamayan başvuru yapmış kişiler bunun sebebini merak etmektedir.  Cast ajansları film sektöründe istenilecek özellikleri taşıyan kişilere geri dönüş yaparlar. Her gün başvuran yüzlerce kişi olduğunu düşünürsek, hepsinin başvurusunu kabul edip bünyesinde bulunduramaz.

İnternet sitesinden cast ajanslarına başvuru yapan oyuncu adayları öncelikle başvuru formunda onlardan istenen kişisel bilgileri, iletişim bilgileri ve boy, kilo hakkında istenilenleri doldururlar. Başvuru formunun sonunda başvuru yapan kişilerden 3 adet fotoğraf istenir. Genel de bu fotoğrafların 2’si yüz fotoğrafı , 1’i boydan fotoğraf olur. Cast ajanslarına başvuruları inceleyen yetkililer kişilerin uygun olup olmadığına karar verip, eleme yaptıktan sonra seçtikleri kişilere telefonla ulaşır ve uygun bir tarih ayarlayıp profesyonel  fotoğrafçılar tarafından yapılan fotoğraf çekimlerine katılmalarını isterler. Fotoğraf çekimleri tamamlandıktan sonra oyuncu adayının fotoğrafları internet sitesinde yer aldığı gibi cast ajansının oyuncu aday kataloğunda da yer alır. Oyuncu ihtiyacı duyan film şirketleri bu kataloglardan kendilerine uygun kişileri seçerler ve iletişime geçerler. Böylelikle üç tarafında işi görülmüş olur. Oyuncu adayının bir işi, firmanın bir oyuncusu ve ajansında yeni bir reklamı vardır.

          Cast ajanslarının sizi aramamasının tek sebebi bu işe uygun olmayışınızdır çünkü cast ajansları bünyesinde işlerine yaramayacak bir elemanı bulundurmak istemezler. Cast ajanslarının amacı film ve dizi sektörü gibi sektörlere oyuncular kazandırıp kendi reklamını yapmaktır. Bir cast ajansının kalitesi kaç kişiye ün kazandırdığı ve ünlü kişilerin ajanslığını yapmasıyla ilgilidir. Kişiler ünlü olsa bile yeni projelerde yer alabilmek için cast ajanslarıyla çalışmaya devam ederler. Bu sayede hem oyuncu için iş imkanı sağlanır hem de cast ajansı kendi reklamını yapar. 7’den 70’e aranan özellikleri taşıyan ve başvurusu kabul edilen herkese iş imkanı sağlayan cast ajansları, insanların ün kazanabilmesi için en önemli yerlerdir.

Related Posts