Söz Dizisi 8. Bölüm Özeti

0 Comments

Teröristlerle mücadele için kurulan 12 kişilik bir özel timi konu alan söz dizisi izleyicilerin dikkatini ilk bölümünden çekmeyi başarmış ve Söz dizisi  8. Bölümünü yayınlamıştır. Söz dizisinin başrollerinde pek çok ünlü isim yer alır. Söz dizisi başrolleri;  Tolga Sarıtaş, Aybüke Pusat, Meriç Aral, Nihat Altınkaya ve Atakan Arslan gibi kişilerdir.

   Söz dizisinin 8. bölümünde, kulağında Çolak tarafından yerleştirilen dinleme cihazı bulunan Yavuz, Çolak’ın kimyasal silah yapımını gerçekleştirebilmesi için Aydan’ı kaçırır. İnsanların ölmemesi için Yavuz verilen talimatları yerine getirmektedir. Yavuz, Aydan’ı Çolak’ın adamlarına götürürken, Avcı kokteyldeki katili bulur ve ondaki dinleme cihazını ele geçirir. Avcı, Yavuz’la bağlantı kurmayı başarır ve Yavuz tam Aydan’ı teslim edeceği sırada arabaya geri bindirir ve onu kaçırır.

Söz dizisi, 8. Bölüm özeti içerisinde polislere yakalanan Yavuz, tutuklanır ve karakola götürülür. Bundan haberdar olan Çolak sinirlenir ve katilden Aydan’ın eşini ve kızını kaçırmasını ister. Çolak bu sırada Aydan’la bağlantı kurar ve durumu ona söyler. Bunu duyan Aydani polislere çaktırmadan karakoldan kaçar. Yavuz, Aydan’ın gittiğini farkedip peşine düşer. Avcı ve ekibine haber veren Yavuz onlarla birlikte Aydan’ı n peşinden gider. Yavuz ve ekibi bir çatışmaya girer ancak Colak’ın adamları Aydan’ı ve kocasını alıp giderler. Bu sırada Çolak’ın diğer adamı hastanede mültecilerin içerisinden çıkartılan kimyasal tüplerin peşine düşer. Hastane de yatan Hafız bunun farkına varar ve yardıma gider. Tüpler Çolak’ın adamlarının eline geçmez. Karabayır’da bir patlama planlayan Çolak, Aydan’ı kimyasal silah yapmaya zorlar. Aydan yapmayı rededince kocasını bacağından vurur. Başka çaresi kalmayan Aydan yapmayı kabul eder. Gazeteci Eylem’in eski sevgilisi olan katilin yerini tespit eden tim Aydan’ın yerini bulabilmek için takibe alır. Bu sırada Eylem gider ve eve girer. Katil takip edildiğinin farkına varır bu yüzden tim içeri girer. Silahlar çekilince Eylem katilin arkasından gelir ve vazo kırıp onu bayıltır. Yavuz, Aydan’ın yerini bulur gittiğinde kimyasal ilaç yola çıkmıştır. Yavuz arabaya biner ve peşine düşer. Kimsayal ilaç dolu aracı Pazar yerine girmeden bulur ve başka çaresi olmadığı için aracıyla kimyasal dolu arabaya çarpar. Söz dizisi 8. Bölüm özeti bu şekilde verişlmekle beraber; seyircilerinin ve takipçilerinin heycan dolu yeni bölüm beklentisi içerisinde yer aldığını da böylelikle belirtebiliriz.

Related Posts