Reklam Oyunculuğunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

0 Comments

Cast ajansları, oyunculuk hayali besleyen kişilerin hayallerini gerçekleştirmek amacıyla hizmet vermekte olan oyunculuk ve mankenlik şirketleridir. Cast ajanslarına başvuru oldukça basit bir şekilde internet sitesinden başvurularak gerçekleştirilebilir. Bazı gereken özelliklerin olması durumunda da cast ajansları bu kişileri bünyesine alarak eğitmeye başlar. Bunun doğrultusunda yönelmesi gerken alanı seçerek oyuncuyu ya da mankeni hayalleriyle buluşturmaktadır.

Reklam oyunculuğu, kişinin kendini göstermesi açısından oldukça önemli bir oyunculuk türüdür. Burada kendini geliştiren oyuncular, yapımcılar tarafından keşfedilerek başka projelere de yönlendirilebilmektedir. Reklam oyunculuğu cast ajansı, oyunculuk hayalini gerçekleştirmek isteyen kişileri bu alanda bazı eğitimlere tabi tutarak geliştirmektedir. Bununla beraber gelişen oyuncu kendi becerileriyle beraber oldukça dikkat çeken bir hal almaktadır. Reklam oyunculuğu yapmadan önce dikkat edilmesi gereken bazı hususlar da vardır. Öncelikle başvuru öncesinde yapılan sözleşmenin incelenmesi gerekmektedir. Reklam oyunculuğu yaparken, dizilerden ya da filmlerden teklif gelmesi halinde, oyuncu bu projelerde oynamak isteyebilmektedir. Fakat yapılan sözleşmeler doğrultusunda reklam oyunculuğunda kalmak zorundadır. Böyle durumların yaşanmaması için öncelikle yapılan sözleşmenin oyunculuk hayali olan kişi tarafından dikkatle incelenmesi gerekmektedir. Cast ajansı firmaları bu konuda oyuncu adaylarında oldukça fazla tolerans da göstermektedir. Bunun yanı sıra, reklam şirketleri oyuncu seçerken bazı özelliklere dikkat etmektedir. Bu özelliklerin en başında da oyuncunun firmanın ürününü nasıl yansıtacağıdır. Oyuncu eğer reklamlar esnasında ürünü istenilen gibi yansıtmıyorsa, hem oyuncu açısından hem de firma açısından oldukça fazla bir olumsuz etki yaratacaktır.

Reklam oyunculuğu yapacak olan kişiler için birçok farklı kategori de bulunmaktadır. Cast ajansları, oyuncu olmak isteyen kişilerin fiziksel özelliklerine göre de bu kategorileri belirlemektedir. Örneğin bir kişinin fiziği standartların altındadır fakat oyuncu olmak isteyen kişinin elleri oldukça düzgün ve pürüzsüzdür. Bu gibi durumlarda kişi kozmetik ürünlerin pazarlandığı bir reklamda oynayabilme şansı yakalayabilmektedir. Bunun gibi birçok farklı türde reklam kategorileri bulunmaktadır. Reklam yapacak olan firma cast ajanslarına istekte bulunarak, ürünlerini en iyi yansıtabilecek reklam oyuncularını seçmelerini ve göndermelerini, bunun akabinde de reklamlarında oynatmayı talep etmektedir.

Kaynak: http://www.oyuncuajanslar.com/reklam-oyunculari-neye-gore-secilmektedir/

Related Posts