Oyunculuk Görüşmeleri Nasıl Gerçekleşmektedir?

0 Comments

Cast ajansları yönetmen ve yapımcılara oyuncu seçme konusunda yardımcı olmak için araya giren firmalardır. Bu firmalar oyuncu olmak için tercih edilen en etkili yoldur. Peki bu firmalar nasıl çalışıyor? Oyunculuk görüşmeleri nasıl gerçekleşiyor? Hep birlikte öğrenelim.

Oyuncu olmak için yapılması gerekenler nelerdir? İlk olarak tabii ki de başvuru yapmak gerekiyor. Bu başvuruyu nasıl yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız ve uzun zamandır bunu düşünüyorsanız bu yazıdan sonra çok basit olduğunu öğrenecek ve başvuru yapmak için geç bile kaldığınızı anlayacaksınız.  İlk olarak oyuncu olmak için oyunculuk yeteneğine sahip olmanız gerekiyor. Bu yeteneğe sahip olduğunuzu düşünüyor ve benden iyi bir oyuncu olur diyebiliyorsanız başvuru yapabilirsiniz. Başvurular cast ajanslarına yapılıyor. Üstelik başvuru yapmak için cast ajans ofisine gitmenize bile gerek yok. Evinizde rahatınızı bozmadan bu başvuruyu gerçekleştirebilirsiniz. Cast ajanslarının genellikle internet sitelerinde yer alan başvuru formunu doldurduktan sonra çekindiğiniz resimlerle birlikte başvuruyu gerçekleştirebilirsiniz. Başvurunuz kabul edildiğinde sizi oyunculuk görüşmeleri için ofise çağıracaklardır. Bu görüşmenin nasıl geçeceği hakkında tereddütleriniz olabilir. Genelde bu görüşmeye çağırılmanızın amacı fotoğraf çekimidir. Cast ajansları başvurularını uygun buldukları kişileri fotoğraf çekimi için ofise çağırmaktadır. Bu fotoğraf çekimine giderken kendinize güvendiğinizi karşı tarafa fazlasıyla hissettirmelisiniz. Bu görüşmelerde kendine güvenen kişiler daha ön planda tutulmaktadır. Kısa bir sohbetten sonra sizi fotoğraf çekimine alacaklar ve istedikleri jest ve mimikleri uygulayarak pozlar vermenizi isteyeceklerdir. Fotoğraf çekiminden sonra belki kısa bir video çekimine tabii tutulabilirsiniz. Bu işlemler yapıldıktan sonra fotoğraflarınız ve bazı bilgileriniz kataloglara koyulacaktır. Katalogları koyulması sayesinde yönetmen ve yapımcıların size ulaşmaları kolaylaşacaktır. Oyunculuk görüşmeleri bu şekilde gerçekleşmektedir.

Oyuncu olmak için bir cast ajansı sitesinden aldığınız başvuru formunu doldurarak işe başlayabilirsiniz. Böylelikle siz de dizi ve filmlerin parlayan yıldızlarından birisi olma şansını yakalamış olursunuz. Ajans seçimi tamamen size kalmış bir konudur ama bu konuda dikkatli olmanız ve her gördüğünüz cast ajansına güvenmemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde oyunculuk hayatınız kısa bir sürede daha başlamadan bitmiş olacaktır.

Related Posts