Katalog Yüzü Olabilmek İçin Üç Altın Kural

0 Comments

Cast ajanslarında yer alan pek çok aday, değişik alanlarda çalışabilmektedir. Buna bağlı olarak cast ajanslarının çalışma alanları ve istihdam seçenekleri artırılmaktadır. Özellikle reklamcılık ve oyunculuk alanında yeni yüzler ve tanıtım mankenleri aranmaktadır. Cast ajanslarında yer alan adaylar katalog yüzü de olabilmektedir. Katalog yüzleri, alanında uzman kişiler tarafından seçilmekte ve amaca uygun doğrultuda istihdam edilmektedir. Aynı zamanda yeni tanıtımlar ve dergi kapaklarında yer alan katalog yüzleri, ünlü isimler arasında da seçilebilmektedir. Bu sayede ürünün isminin, sektör içerisinde ses getirmesi sağlanır. Cast ajanslarında yer almak isteyen adaylarda, ajans başvuru formunda yer alan kategorileri doldurarak istedikleri alana yönelebilmektedir. Son zamanlarda büyük ilgi gören katalog yüzleri de cast ajansları tarafından sağlanmaktadır. Bu anlamda mankenlik ajansları devreye girebilmekte ve başarılı çalışmalarda yer alabilmektedir. Bu sayede sektör içerisindeki canlılık korunmakta ve farklı alanlardaki hizmet seçenekleri geliştirilmektedir. Aynı zamanda cast ajanslarında yer alan profesyonel ekipler, adaylara gerekli yönlendirmeleri de yapmaktadır. Buna bağlı olarak tecrübe sahibi olmayan adaylara, deneyim kazandırılmaktadır. Adaylar ilk adımlarındaki deneyimlerini sektörde kullanabilmekte ve isimlerinden söz ettirebilmektedirler. Katalog yüzü olmak isteyen adayların bilmesi ve uyulması gereken üç altın kural bulunmaktadır. Bu kurallara sadık kalan ve yerine getirmeye çalışan adaylar, kaliteli projelerde yer alabilir ve ünlü olma hayallerine kavuşabilmektedirler.

İlk altın kural; adayların cast ajanslarına başvuru yapmaları gerekmektedir. Cast ajansları bünyesinde yetkili kişiler tarafından yönlendirmeler yapılır ve adayların sağlıklı alanlarda istihdamı sağlanmış olur. Cast ajans başvuru sürecinde adaylara farklı fırsatlar verilmekte ve onların mağdur olmaması için çaba sarf edilmektedir.

İkinci altın kural; katalog yüzü olmak isteyen adayların, yüz olarak uygun olmaları ve kusursuz bir görünüme sahip olmaları gerekmektedir. Bu görünüm adayların kendilerinde var olan ya da gerekli çalışmalarla sağladıkları görünümlerdir. Aynı zamanda yer alınacak projenin içeriğine bağlı olarak, farklı adaylarda tercih edilebilmektedir.

Son altın kural; katalog yüzü olmak isteyen adayların başarılı ve donanım sahibi olması gerekmektedir. Cast ajansları adaylarında herhangi bir tecrübe aramamaktadır ancak adayın yetenekli ve çalışkan olmasını beklemektedir.

Kaynak: http://www.castajanskonya.net/unlu-olmak-isteyenlere-tavsiyeler/

Related Posts