Cast Ajanslarından Nasıl Oyuncu Olunur?

0 Comments

Cast ajansları, özellikle oyunculuk sektöründe ihtiyaç duyulan yeni yüzlerin bulunması amacıyla, yardımlarını prodüksiyon şirketlerine sunan firmalardan biridir. Bu firmalar, verdiği kaliteli hizmetler sayesinde, yönetmen ve yapımcıların bir numaralı tercihi olmayı başarmıştır. Diğer sektörlerde olduğu gibi oyunculuk sektöründe de çalışmalarını sürdürerek, bu sektöre yeni oyuncular kazandırmıştır.

Oyuncu olmanın yolu cast ajansından geçiyor desek yanlış olmaz. Çünkü neredeyse ekranlarda izlediğimiz oyuncuların tümü, cast ajansları aracılığıyla iyi birer oyuncu haline gelmiştir. Kafanızda cast ajansının oyunculukla ilişkisi nedir, nasıl oyuncu olunur gibi sorular varsa bu yazıdan sonra biraz da olsa soru işaretleriniz gitmiş olacak. Cast ajansları, oyuncu olmak istiyorum diyen adayların başvurularını değerlendirmeye alıp, bu adayları gerekli prodüksiyon şirketleriyle bir araya getirerek onlara yeni bir yol çizmelerinde yardımcı olmaktadır. Peki başvurudan oyunculuğa, bu aşama nasıl gerçekleşmektedir? Oyuncu olmak isteyen adaylar ilk olarak cast ajanslarına başvuruda bulunurlar. Bu başvurular ofiste de gerçekleştirme olanağıyla birlikte genel olarak internet üzerinden online olarak yapılmaktadır. Başvuru formu ve fotoğrafınızı cast ajansına göndermeniz sonucunda, başvurunuz değerlendirme sürecine alınır. Bu değerlendirme sürecinden onay alırsanız, cast ajansında fotoğraf çekimleriniz gerçekleştirilir. Çekilen fotoğraflar cast ajans kataloglarında yayınlanır. Bu sayede fotoğraflarınızı ve bazı bilgilerinizi, prodüksiyon şirketlerinin görmesi kolaylaşır. Prodüksiyon şirketleri bu katalogları inceleyerek, projeleri için uygun bulduğu adayları cast ajansına bildirir ve deneme çekimine davet eder. Deneme çekiminde en önemli unsur yeteneklerinizdir. Yeteneği olmayan bir insanın oyunculuk yapması pek de mümkün olmayacaktır. Deneme çekimlerinde bir başarı elde ederseniz oyuncu olma yolunda büyük bir aşamayı geçmişsiniz demektir. Deneme çekimlerinde size verilen rolü canlandırmanız ve istenilen duyguları başarılı bir şekilde karşı tarafa aktarmanız gerekmektedir. Bu aşamadan sonra oyunculuğa hazır bir hale gelebilirsiniz. Dizi ve film projelerinin yanı sıra reklam oyunculuğu yaparak da kendinize yeni bir başlangıç yapabilirsiniz.

Siz de reklam ya da dizi film projelerinde yer alarak, oyunculuk sektörüne dahil olmak istiyorsanız en kısa zamanda bir cast ajansına başvuru yaparak hayallerinizi gerçekleştirme şansı yakalayabilirsiniz.

Related Posts