Cast Ajanslarında Mülakat Nasıl Gerçekleşir

0 Comments

Cast ajansları televizyon ekranlarına çıkmak isteyen hayaller kuran birçok adayımızı firmalar ile buluşmasını sağlayan kurumdur. Cast ajansları ve firmalar bir bütün olarak çalışmaktadır. Oyuncu acemilik döneminde cast ajanslarında bulunurken profesyonellik döneminde ise firmalarda yer almaktadır. Çünkü cast ajansları mülakatı sırasında birçok adayı eleyerek sadece bu alanda eğitimli kişiler seçilmektedir. Daha sonra ise bu adaylar tekrardan cast ajansları tarafından eğitilmektedir.

Cast ajanslarına başvuru yaparken ise eğitim durumunuz bu iş ile ilgili olan bir alandan olması gerekmektedir. Oyunculuk için üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olunması gerekmektedir. Bu bölümlerden mezun olmak hem sizin işi kolay öğrenmeniz için hem de cast ajans mülakatını geçmeniz için büyük avantaj sağlayacaktır. Örneğin mankenlik için de halk eğitim merkezlerinin vermiş olduğu kurslara katılmanız size büyük deneyim kazandıracaktır. Çünkü mankenlik sahnede profesyonel duruşu gerektirir sahnede kusurlu taraflarınızı nasıl kameralara yansıtmamanız gerektiğini iyi bir şekilde öğrenmeniz sizin sahne deneyiminizi geliştirecektir.

Cast ajanslarına katılır iken deneyiminiz olması sizin en öne geçmenizi sağlayabilmektedir. Bu yüzden cast ajans mülakatı için deneyimli aday olmak çok önemli yer teşkil etmektedir. Cast ajanslarına başvuru yapmak için kendinizi de iyi bir şekilde tanımış olmalısınız. Cast ajans mülakatı süreci uzun bir süreç olduğu için başvuru yapan adayın bu süreçte sakin bir tavır ve sabırlı olması cast ajans mülakat sürecinde göz önüne alınmaktadır. Başvuru yapan aday ekip çalışmasına yatkın bir kişiliğe sahip olmalı iyi bir iletişim kurabilmelidir. Aday sahnede hal ve hareketlerini kontrol edebilmeli çünkü izleyici için görsel temalar çok önemli ve çok akılda kalıcı olan bir figürdür. Cast ajanslarına başvuru yapan adayın mülakat için belirlenen kriterlere uygun kişi olmalıdır eğer uymuyor ise boşuna zaman kaybı olmuş olur sadece. Başvuru yapan adayın güler yüzlü bir yapısı olmalı sakin bir tavrı olmalıdır. Sahnede kendisini iyi bir şekilde ifade edebilmelidir.

Tüm bu süreçleri cast ajans makatında yer alan kriterler olup adayların bu kriterleri taşımları hem onlar için hem de cast ajansları için zaman kaybını ortadan kaldırarak güzel bir gelecek imkânı sunar.

Related Posts