Cast Ajanslarına Oyunculuk İçin Başvuruda Tecrübe Gerekmekte midir?

0 Comments

Oyunculuk günümüzde en çok tercih edilen işlerden biridir. Oyunculuk birçok insana göre bir hobi olarak değerlendirilse de bu işi meslek edinen insan sayısı da oldukça fazladır. Oyunculukta dikkat edilense, kişinin kamera karşısındaki yeteneğidir. Bugün ki oyuncuların birçoğu cast ajanslarından çıkmaktadır.  Sizde güvenilir bir cast ajansına başvuruda bulunarak dizi ya da sinema ekipleri tarafından keşfedilebilirsiniz. Üstelik cast ajanslarına başvuru yapabilmek için herhangi bir şart ya da tecrübe aranmamaktadır. Tam aksine sizler bu tecrübeleri cast ajanslarının size sunmuş olduğu kurslar ile kazanabilirsiniz. Cast ajansları üyelerine çeşitli konularda kurslar verebilmektedir. Bu kurslara katılımınız sizi diğer oyuncular arasında üst sıralara çıkartmaktadır. Bir cast ajansında keşfedilebilmeniz sizin başarınıza bağlıdır. Aldığınız kursların buna etkisi ise oldukça yüksektir. Yapılan tüm deneme çekimlerinde kendinizi ispatlamanız sizin kişisel becereniz ile alakalı bir durumdur. Kişinin hiçbir tecrübesi olmamasına rağmen büyük projelerde yer alma şansı bulunabilir. Hiçbir cast ajansına kayıt olmamış kişiler dahi bu gün sinema filmlerinde ve dizilerde oynamaktadır. Buda cast ajanslarının kayıtları esnasında herhangi bir tecrübe gerektirmediğinin en büyük göstergesidir.

Cast ajanslarında dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise verilen kursları en iyi şekilde değerlendirmenizdir. Yani cast ajansına yaptığınız başvurudan sonra sadece beklemeye koyulmamalısınız. Bu süreç esnasında kendinizi çeşitli konularda geliştirerek diğer adaylar arasında gözle görülür bir fark yaratmalısınız. Bu hem sizin keşfedilme sürenizi kısaltır hem de kamera karşısında heyecan yaşamamanızı sağlar. En çok tercih edilen oyuncu adayları ise diksiyonuna, dış görünüşüne ve giyimine dikkat eden oyunculardır. Oyunculukta dış görünüş oldukça önemlidir. Seyirci sizi sürekli ekranda gördüğü gibi görmek ister. Güzel ve çekici görünmek oldukça önemlidir. Çekimlerden önce çeşitli makyaj malzemeleri ve kostümler yardımıyla bu ihtiyaç sağlanır. Bu nedenle oyuncular günlük hayatlarında da yaşam tarzlarına dikkat etmelidirler.

Kısacası tecrübeniz olsun ya da olmasın bu konuda kendinizi geliştirmek istiyorsanız, güvenilir bir cast ajansına başvuru yaparak bu alanda çeşitli kurslar alarak kendinizi geliştirebilirsiniz.

 

Kaynak: http://www.turkiyeoyuncuajanslari.com/cast-ajanslarinin-oyunculuk-egitimleri/

 

 

Related Posts