Cast Ajansların Dizi Oyuncularında Aradığı Özellikler

0 Comments

Televizyon sektörü her geçen gün yeni konular bularak bunları diziler ve filmler yoluyla ekrana taşımaktadır. Birbirinden farklı bu konuların birçoğu, izleyiciyi etkileyerek ekran karşısına kilitlemiştir. Özellikle dizilerin televizyon dünyasında çok ayrı bir yeri vardır bunun nedeni hem dizilerin sürekli programlar olması hem de merak unsurundan yararlanarak bu sürekliliği devam ettirmeleridir. Dizilerin birçoğu izlenerek televizyon hayatında başarılı bir şekilde ilerlese de bir kısmı yeterli sayıda seyirci tarafından izlenmemektedirler. Dolayısıyla bu sektörde tutunamayarak birkaç bölümün ardından dizi yayın hayatına son vermek zorunda kalır. Televizyon dizilerini birçok farklı kategoride sınıflandırabiliriz. Bunlar; tarih dizileri, komedi dizileri, çocuk dizileri, gerilim dizileri, polisiye dizileri, gençlik dizileri ve yerli diziler gibi daha birçok dizi türü vardır.

Bir dizinin insanlar tarafından beğenilmesi açısından dizi oyuncularının kalitesi de oldukça önemlidir. Peki dizi sektörü oyuncu ihtiyacını nereden karşılamaktadır? Dizi sektöründe başrol oyuncuları genellikle daha önce oyunculuk deneyimi olan tanınmış kişilerden seçileceği gibi bu alanda eğitim almış genç oyuncular tarafından da seçilebilir.  Dizi sektörü oyuncu ihtiyacını cast ajanslara başvurmuş oyunculuk konusunda yetenekli ve yeterli kişiler arasından da karşılamaktadır. Cast ajanslara kendini yetenekli bulan ve herhangi bir kusuru bulunmayan her birey başvurabilir ancak başvuru yapan herkes bir dizi ya da filmde rol almaz. Yalnızca cast ajansların seçtiği kişiler bir projede yer alabilirler.

Dizi oyunculuğu her yaş grubuna hitap etmekle kalmaz aynı zamanda birbirinden farklı fiziksel özelliklere sahip insanlar da dizi oyunculuğu yapabilir. Bunun nedenine değinecek olursak dizi sektöründe her yaş ve özellikte karakterin bulunmasını asıl neden olarak sayabiliriz.  Cast ajansları dizi sektörüne oyuncu sağlarken öncelikle anlaştığı yapımcıyla kararlaştırdıkları karaktere uygun bir birey arar. Cast ajansların dizi oyuncusu seçerken ilgilendikleri ilk şey şüphesiz ki oyunculuk yeteneğidir. Oyunculuk yeteneğinizi ölçmek amacıyla basit ve çok kısa süren deneme çekimleri yaparak, sizin oyunculuk yapıp yapamayacağınızı ölçerler. İyi bir oyuncu adayı yetenekli olduğu kadar kendine güvenen biri de olmalıdır. Yetenekli olan insanlar cast ajanslar tarafından seçilerek kendilerine uygun projelere yönlendirilirler.

Kaynak: http://www.cocukcastajansi.com/oyunculukta-yasin-onemi-nedir/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Related Posts